Jak se dařilo webu PomáhámeSrdcem.cz?

Máme za sebou čtvrtý ročník charitativní akce „Pomáháme srdcem proti rakovině prsu,“ se kterou jsou poslední dva roky spojené i tyto stránky PomáhámeSrdcem.cz. Dnes lehce nahlédneme do jejich zákulisí.

Návštěvnost

Jako první se podíváme na to, kolik návštěvníků se denně na tento web dívalo. Pro účely statistik používáme osvědčený nástroj Google Analytics, ze kterého jsme získali následující čísla:

  • Letos jsme měsíc před akcí zaznamenali 464 návštěv.
  • Loni ve stejném období naměřila analýza návštěvnosti 384 návštěv.
  • Můžeme tedy konstatovat, že návštěvnost vzrostla o 20 %, což je jistě milé zjištění.
Návštěvnost webu PomáhámeSrdcem.cz měsíc před akcí

Návštěvnost webu PomáhámeSrdcem.cz měsíc před akcí

Absolutní rekord ze 2. února 2015, kdy webovky zaznamenaly 137 návštěv během jediného dne, zůstal nepřekonán. I letos jsme zaznamenali několik vysloveně silných dní – například 29. února přišlo na web 56 návštěvníků, 10. března 52 a nejsilnější byla celkem logicky neděle po marathonu, kdy jsme zaznamenali 64 návštěv. Za celou dobu existence stránek, tedy od ledna 2015, bylo zaznamenáno 3883 návštěv.

Co vás zajímalo?

Nejnavštěvovanější byla celkem logicky titulní stránka webu. Na druhém místě byl přehled instruktorů, které jsme postupně odhalovali v samostatné sekci.

Pokud bychom chtěli sestavit žebříček podle toho, jak jste si jednotlivé instruktory prohlíželi, vypadal by následovně:

  1. Tomáš Fajgl
  2. Tereza Kucková
  3. Ágnes Fajgl Závodská
  4. Renáta Fialová
  5. Jana Štefanová
  6. Jana Gojová

Překvapivě nejčtenější aktualitou byl „Leták akce: stahujte, sdílejte, tiskněte a vylepujte!“ Tak doufáme, že jste stahovali, tiskli a vylepovali 🙂

Odkud jste byli?

Jistě není překvapením, že 95 % návštěv přišlo z Česka, další 3 % pak ze sousedního Slovenska. Několik přístupů jsme také zaznamenali z USA, Německa, Velké Británie, Nizozemska, Polska, Řecka a Maďarska.

Půjdeme-li až na úroveň měst, pak s 30 % dominovala Ostrava, následovaná Prahou s 15,5 %. Třetí Studénka a okolí vygenerovala 12,4 % návštěvnosti, následuje Frýdek-Místek se 5,9 %, Nový Jičín, Havířov, Krnov, Třinec a Příbor.

Poměrně zásadně se také mění skladba zařízení, ze kterých web navštěvujete. Počítače s Windows jste pro návštěvu použili jen v 57 % případů, zatímco na druhém místě se 34 % jsou mobilní zařízení s OS Android, následované 6 % s iOS.

Kdo jste byli?

Ač tomu poměr sil v sále během marathonu neodpovídal, celou čtvrtinu návštěvníků webu PomáhámeSrdcem.cz tvořili muži.

Z hlediska věku byla nejsilnější skupina mezi 25 a 34 roky, která tvořila 38 % návštěv. Následovala skupina 35 až 44 let se 25 % a 45 až 54 let s 15 %. Pozadu zůstali mladí od 18 do 24 let (14 %) a lidé mezi 55 a 64 lety (8 %).