O projektu

Myšlenka Charitativního Zumbathonu na podporu boje proti rakovině prsu vznikla v roce 2013, kdy dvě sestry přišly s nápadem vytvořit projekt, který spojuje zábavu s dobročinnou akcí.

Historie

  • 1. ročník této akce se konal 30. března 2013 v Dělnickém domě ve Studénce; více o události ve článku I. charitativní zumbathon nebo v reportáži.
  • 2. ročník proběhl opět na stejném místě 5. dubna 2014; další informace o této akci naleznete ve článku II. charitativní zumbathon nebo také v reportáži.
  • 3. ročník této skvělé akce se konal 18. dubna 2015 v Kulturním domě v Mošnově; více o této události se dozvíte v sekci Zumbathon 2015 nebo ve videu, které natočil a sestříhal Karel Kilián.

Cíl projektu

Cílem je zachraňovat životy žen, motivovat je k prevenci a přivést je na pravidelné kontroly do screeningových center. Iniciativa Avon proti rakovině prsu se snaží upozornit na nebezpečnost této zákeřné nemoci, která ročně postihne kolem 6 000 žen, ale při včasné diagnóze může být úspěšně léčena. Formou tance, dobré nálady a úsměvu, se snažíme vyjádřit podporu nemocným i vyléčeným ženám.

Finanční stránka

Všichni instruktoři vystupující na této akci se vzdávají nároku na honorář, který věnují ve prospěch dobré věci. Stejně tak veškerý výtěžek ze vstupného je darován na konto iniciativy Avon proti rakovině prsu. Moderátor i organizátoři projektu taktéž pracují zcela nezištně. Další informaci naleznete ve článku Kde Vaše peníze pomáhají?.

Co můžete očekávat?

16. dubna 2016 v 15.30 se sejdeme v Kulturním domě v Mošnově. Zde budete při vstupu přivítáni malým dárečkem. V průběhu odpoledne se na pódiu vystřídají všichni instruktoři, pod jejichž vedením si zatančíme zumbu a určitě vás zaujme vystoupení dětí pod vedením jejich šikovné lektorky Renči.

Během programu se uskuteční losování o zajímavé ceny, a také se dozvíte něco o nemoci, kvůli které tuto akci pořádáme. Na místě bude možné zakoupit různé předměty s růžovou stužkou, jejichž výtěžek také bude věnován na konto iniciativy Avon proti rakovině prsu. Příjemným zpestřením akce budou barmani Anet & Míša, kteří vám připraví drink dle vašeho přání.

Na akci se na vás bude těšit celý organizační tým spolu s instruktory!